O autorze
(http://www.skrzynski.info.pl), lat 34, jest dziennikarzem, aktywistą i społecznikiem, rzecznikiem ds. osób niepełnosprawnych przy Prezydencie Wrocławia, współzałożycielem Fundacji W-skersi. Wykłada w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego, jest autorem programów TV, m.in. „W-skersów” (autorska nazwa, która trafiła do j. polskiego), za który otrzymał Grand Prix w konkursie dziennikarskim „Oczy Otwarte”, organizowanym przez Integrację. Ponadto zdobył wyróżnienie PZMot za promowanie sportu żużlowego w mediach, a w 2012 r. - wyróżnienie w plebiscycie „Człowiek bez barier”. Porusza się na wózku z powodu postępującego zaniku mięśni. Skakał na bungee, latał szybowcem i paralaotnią. Uwielbia podróże i sport żużlowy; nurkuje.

Pasjonuje się sportem żużlowym, z łzą w oku obserwując mistrzostwo świata Tomasza Golloba i z podziwem przyglądając się rozwojowi kariery Jarosława Hampela. Obu wielokrotnie przepytywał w licznych wywiadach. Uwielbia podróże, najlepiej w uroczym towarzystwie – multikolorowość we Włoszech i tolerancję na ulicach Londynu, a także przestrzeń miejsc i ludzi – Wroclove, czyli stanu świadomości. Sposób poruszania i choroba nie przeszkadzają mu z "łapczywym chłonięciu życia i każdej chwili". Uważa, że szczęście ma kolor zielono-niebieski...

Człowiek – kim Jest?

fot. Magdalena Skrzyńska
Każdy z nas – osobno i razem. Znów możemy się podzielić: o wielką brzozę i mały wybuch. O lepszy samochód sąsiada i piękne pończochy pani z koszyczkiem ze święconką, Palikota, Kaczyńskiego i Tuska. Niewiele nam brakuje, żeby się połączyć, tak daleko nam do wspólnych racji. Człowieka, Europejczyka, Polaka, Warszawiaka i Wrocławianina... Każdy ma prawo do wyborów. Nie tylko przy urnie, ale i w relacjach do drugiego człowieka. Można się uśmiechnąć i burknąć. Niezależnie, czy masz na nosie okulary, rude włosy, nie widzisz, czy jeździsz na wózku. Po prostu możesz wybrać – nie tylko na Wielkanoc – być człowiekiem, czy nie? Wybieraj zatem... Pięknych Świąt i Cudnych zatrzymań!

Pięknych spotkań!
Trwa ładowanie komentarzy...